Manželské večery & Výchova teenagerů

Světově známý projekt „Manželské večery“ se konal v Břeclavi.

Osm setkání, každé s příjemnou večeří pro dva při svíčkách – jako na rande. Po večeři následuje velmi praktická promluva na jedno z témat o partnerských vztazích a problémech. V úplném soukromí u malých stolků pouze pro dva spolu sami prodiskutujete téma večera. Skupinová diskuse není součástí kurzu, o svém vztahu nemusíte nikomu nic říkat.

Zeptali jsme se organizátorů Manželských večerů něco víc o tomto projektu, nebo o kurzu jak je také nazýván.

Pro koho jsou Manželské večery?

Pro každého, kdo chce své manželství zlepšit – tedy pro manželství pevná i manželství, která zápasí. Na každém vztahu je co zlepšovat.

Jak vypadá večer na kurzu?

Každý večer začíná večeří při svíčkách. Chceme, abyste se u svých stolků při svíčkách cítili jako na rande. Příjemné osvětlení, ubrusy, květina, obsluha, káva a zákusek – je to Váš večer!

Vždy po večeři následuje promluva formou promítání DVD. Promluvy přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanských principech, ale je určen každému páru bez rozdílu životní filozofie.

Opravdu Manželské večery dokážou zlepšit manželství?

Z jiných kurzů máme zkušenosti, že někdy přijdou páry, které na první pohled nechtějí spolu mluvit. Po několika večerech a někdy už během prvního večera si špitají u stolečku a smějí se jako náctiletí na svém prvním rande.

Jsou to muži, nebo ženy kdo se chtějí s partnerem na Manželské večery přihlásit?

Většinou reagují ženy a muži se brání. Pokud se do kurzu hlásí muž, bývá to na doporučení jiného muže, který si Manželskými večery prošel.

Kdy bude kurz Manželských večerů probíhat?

Rádi bychom první ročník spustili každé pondělí večer od 12 října do 30 listopadu. Účastníci, kteří si projdou osmi lekcemi kurzu se můžou těšit na úžasné vánoce v rodinné pohodě.

Kurz Manželských večerů je pro účastníky zdarma a pořádá jej Evangelická církev. Není to snad akce pro „získávání duší“, když už akci platí?

Rozhodně ne. Kurz Manželské večery je svým konceptem pro účastníky zdarma, ale například v Břeclavi je finančně podpořen z dotací Jihomoravského kraje z dotační oblasti sociální a rodinná politika. Českobratrská církev evangelická poskytne své prostory v centru pro děti a rodiče BETHSEDA.

Kde se můžou zájemci o Manželské večery dovědět více informací, případně se přihlásit?

Hlásit se můžete na druhye@seznam.cz nebo se zeptat na další informace tamtéž.

Máme skvělé zprávy pro všechny, kteří nestihli náš první cyklus Výchovy teenagerů!
Pro
velký zájem otvíráme druhý běh tohoto kurzu pro rodiče. Sledujte profil Bethsedy na facebooku, brzy Vás budeme informovat o termínech!